BESTICKSERVISDELAR, 60 "Rosenholm", GAB, 1970-tal. Vikt ca 1424 g. (exklusiva knivar).

Stram och ren dekor. Några delar med matterad yta. Både med 12 bordsgafflar (längd ca 17,5 cm), 12 bordsknivar (längd ca 20 cm), 12 bordsskedar (längd ca 18,5 cm), 6 förrättsgafflar (längd ca 14 cm), 6 förrättsknivar(16,5 cm), 10 dessertskedar (längd ca 14,5 cm), 2 serveringsskedar (längd ca 21,5 cm).

Bruksslitage med repor och märken. Anlupet.

Utropspris
7 000 SEK