SOFFA SAMT FÅTÖLJER, ett par, "MP 13", Percival Lafer, MP Lafer, omkring 1970. CITES-intyg medföljer.

"Orientalgul" läderklädsel. Stoppning av syntetmaterial och skumgummi. Rio-jakaranda. Soffans längd ca 200 cm.

Slitage. Fläckar och färgbortfall. Repor och torrsprickor i skinn. Mindre tryckmärken. Mindre tråduppdragningar. Källardoft.

Utropspris
12 000 SEK