FARTYGSKOMMOD, 1900-talets första hälft.

Ek. Beslag i mässing. Fällbar skiva med underliggande fack samt spegel. Underdel med ett fack samt en skåpsdel. Längd 55 cm, bredd 33 cm, höjd 127 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Fläckar. Sprickor. Senare målning invändigt.

Utropspris
2 000 SEK