SERVISDELAR, 20+45 st, porslin, "Ariel" samt "Swedish Grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-tal.

Ur servisen "Ariel" nio kaffekoppar med fat samt elva assietter. Ur servisen "Swedish Grace" fyra tekoppar med fat, sex assietter, åtta förrättstallrikar, tio mattallrikar, åtta djupa tallrikar, fyra uppläggningsfat, fyra uppläggningsskålar samt såsskål.

Bruksslitage. En del med nagg. Tre delar med sprickor. Ställvis bortfall av gulddekor. Fyra extra kaffekoppsfat samt ett extra tekoppsfat medföljer.

Utropspris
3 000 SEK