MATSERVIS, 60 delar, porslin, Johann Haviland Bavaria modell Raymond Loewy.

12 flata tallrikar, diameter 25 cm, 12 djupa tallrikar, 22,5 cm, 12 förrättstallrikar, 20,5 cm, 11 brödfat, 17 cm. Ett runt serveringsfat, diameter 31,5 cm, 2 såsskålar, längd 22 cm, 5 ovala serveringsfat, längd 24-42 cm, 3 skålar, 22-25 cm. Två karotter med lock.

Ställvis sliten förgyllning. Smärre bruksslitage.

Utropspris
400 EUR