BERGERER, ett par, 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad sits samt lös sittplymå. Rikt skuren dekor av bland annat bandrosett samt blommor. På kannelerade ben.

Bruksslitage med repor och märken. Missfärgning och fläckar. Mindre skador på tyg.

Utropspris
2 500 SEK