BYRÅ, 1800-talets första hälft.

Fanerad med alm. Beslag av mässing. Skiva marmor. En låda i sarg. Ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Något maskstungen. Skiva med flera nagg. Senare bakstycke. Förstärkt botten. Nyckel saknas till låda. En lös nyckelskylt. Två lösa draghandtag.

Utropspris
4 000 SEK