DAMFICKUR samt KEDJA, 14K guld och gulmetall.

Vit emaljurtavla med dekor av blomster och svarta romerska siffror. Cylinderurverk. Troligen 1900-talets början. Diameter 26 mm. Kedja, pansarlänk, 14K guld. Längd 40 cm.

Slitage. Ej funktiontestad.

Utropspris
1 500 SEK