BRÖDKORG, silver, märkt Schott 13, Frankfurt, 1900-talets första hälft. Vikt ca 358 gram.

Genombruten dekor med vindruvor och rankor. Ledad hänkel. Längd 28 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK