EMALJSKYLT, "Shell autooele", 1900-talets mitt.

Polykrom dekor, för två ljuspunkter. Tillverkad hos Pyro Eemail Boos&Hahn, Ortenberg-Baden. Längd 54, bredd 30, höjd 65 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Smärre rost och pigmentbortfall. Någon enstaka retusch.

Utropspris
5 000 SEK