BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1960-tal.
Underfång i vitt. Signerad Orrefors RD 1566 och etikettmärkt ORREFORS SWEDEN. Även märkt i metallen RD 1566 ORREFORS. Höjd ca 52 cm inklusive montering.
Slitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.