Allmoge
709239

KISTA, allmoge, daterad 1839.

KISTA, allmoge, daterad 1839.

Målad. Välvt lock med bakomliggande förvaring. Beslag och bärhandtag av smide. Längd 144, bredd 63 och höjd 69 cm. Nyckel finns.

Slitage och skador. Sprickor. Rost.

Utropspris
2 000 SEK