LJUSKRONA, Firma Lars Holmström, Arvika, 1950-tal. Höjd ca 65 cm.

Mässing. Fem elektrifierade ljuspunkter samt fem svängda ljusarmar. Märkt "Firma Lars Holmström Arvika". Diameter 45 cm.

Bruksslitage. Mindre repor och anlöpningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK