BORDSLAMPA, porslin och mässing, AB Stilarmaturer, Tranås, 1900-talets andra hälft.

Pelare av kulor med förgylld dekor av blommor och bladverk. Höjd inklusive skärm 66 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK