FICKUR, Mermod & Fils, Geneve, Schweiz, 1800-talets andra hälft.

Vit emalj urtavla med svarta arabiska siffror och sekondvisare. 14K guld. Diameter 52 mm. Totalvikt ca 101 g.

Ej funktiontestad. Bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK