PARTI SILVER, 3 delar, bland annat sockerskrin av Jacob Ängman, GAB, Stockholm 1929. Vikt ca 558 gram.
Tårtspade med graverad dekor. Stämplad T MARTHINSEN 830. Längd ca 25 cm.
Gräddkanna stämplad HANDGEARBEITET 925 (Tyskland). Höjd ca 14,5 cm.
Sockerskrin namnstämplat J. Ängman, GAB Stockholm 1929. Förgyllt invändigt. Höjd ca 8 cm.
Sockerskrinet med dedikation daterad 1930. Smärre slitage.