ARMBANDSUR, Dam, stål o diamanter. Tag Heuer, Formula 1, WAC 1215.

Vit urtavla, Diamantbesatt ring, datumvisare, quartz, safirglas, vattentät 200m. Modellnummer WAC 1215, BA0292, nrRRS5643. Urtavlans diam ca 35 (med krona 38 mm). Originalask.

Bruksslitage, ej funktionstestad. Asken m repor och hacki lädret. Lös länkbit medföljer.

Proveniens

Inköpt Bernhard Huke, Malmö, 2007.

Utropspris
9 000 SEK