SKÅP, renässans, 1600-tal.

SKÅP, renässans, 1600-tal.

Ek. Rektangulär form. Underdel stående på fyra kulformade fötter. Pardörrar med reliefdekor av ansiktsmaskaroner, däremellan karyatider. Överdel med dörrar och inredning. Höjd ca 205, längd ca 155, bredd ca 60 cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverat och kompletterat. Orangrepp. Lås saknas.

Utropspris
12 000 SEK