Johan Adam von Gertten (Gerdten)

(Finland/Sverige, 1767-1835)
(Finland/Sverige, 1767-1835)

JOHAN ADAM VON GERTTEN, Olja på duk, ej signerad.

"Emil Adam von Gertten" (1772-1844), iförd uniform mbrydd med Svärdsorden. 67 x 49 cm. Troligtvis samtida förgylld och bronserad ram.

Uppfodrad duk, smärre skarpmärken.

Utropspris
10 000 SEK