JOHAN WIDEKIND, "Then fordom...Herr Gustaf Adolps den andres och stores...historia...", Stockholm 1691.

Graverad titelplansch med Gustav II Adolfs porträtt. Samtida helband av skinn. Rygg med upphöjda bind och präglad dekor.

Slitage. Fläckar. Något lös i ryggbindingen. Ej fullständigt genomgången. Smärre skador på bokband.

Utropspris
2 500 SEK