Madeleine Pyk – en samling F769

BRÖDKORG, silverplåt, 1800-talets första hälft. Vikt ca 434 gram.

Genombruten dekor med dekor av rocailler och bladverk. I botten reliefdekor med frukter. Graverad med monogram och datering 1839. Längd 40 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK