TAKLAMPOR, ett par. Möjligen Uno och Östen Kristensson, Luxus, Vittsjö, 1960-tal.

Fäste i teak. Kupor i opalvitt opakt glas. Höjd ca 33,5 cm exklusive sladd.

Smärre slitage. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK