SPEGEL OCH LAMPETTER, ett par. Karl August Martinsson, Stockholm troligen 1929. Tenn.

Spegel och två lampetter med graverad dekor av solar och stiliserade blommor och växter. Spegeln ca 54x67 cm, lampetternas höjd ca 29 cm. Lampetterna stämplade med bl a otydlig årsstämpel, troligen C8 för 1929.

Repor. Slitage. Smärre bucklor. En lampett med sned ljuspipa.

Utropspris
2 500 SEK