SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Svarvade ben. Infälld skrivskiva av skinn. Två lådor i sarg. Bredd 104. Djup 59. Höjd 77 cm.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Fläckad skiva. Fanerskador. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK