SOFFBORD, Towe & Edward Kindt-Larsen, 1950/60-tal.
Närmast kvadratisk skiva. Teak med inläggningar i ljusare träslag på två av skivornas sidor. Lätt uppsvängda kanter. Brännmärkt. 104 x 99 cm. Höjd 51 cm.
Smärre slitage. Repor och märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.