SOFFA / DAGBÄDD, Peter Hvidt och Orla Mölgaard-Nielsen, Danmark 1900-talets mitt.

Teak samt rotting, löstagbara plyåmer. Bär tillverkarens plakett. Längd 164 cm, djup 80 cm, höjd 78 cm. Tot. längd med nerfällda gavlar 220 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
650 EUR