IGOR STRAVINSKY (1882-1971), egenhändigt signerad porträttbild, daterad juli 1954.

Egenhändig signatur med hälsning på ljustryck efter Pablo Picassos porträtt av kompositören. Bildstorlek 15 x 24 cm.

Gulnad, ej examinerad ur ram.

Proveniens

Violinmästare André Gertler, Budapest / Bryssel.
Därigenom arv till nuvarande ägare.

Utropspris
5 000 SEK