ARKIVSKÅP, omkring 1900-talets mitt.

Betsat trä, delvis skiktlimmat. Sex lådor. Längd 32, bredd 42, höjd 39 cm.

Slitage. Mindre skador och några sprickor. En låda något skev och trög. Två spikhål. Märlor på sidorna.

Utropspris
1 500 SEK