DOSOR samt HANDSPEGEL,1+2, tenn och silver, bland annat en dosa Jacob Engelberth Torsk, 1907, Stockholm. Vikt ca 130 g.

Den mindre dosan av Jacob Engelberth Torsk. Den större dosan med bukig form samt med lock i silver. Denna med rikt slipad dekor i relief. Handspegel i tenn med rund spegel. Spegelns längd ca 22 cm. Dosornas höjd ca 3 respektive 7 cm.

Bruksslitage- samt åldersbetingat slitage med repor och märken. Gravyr.

Utropspris
1 800 SEK