FICKUR, 2 st, delvis silver, en märkt Le Roy a Paris, omkring år 1800.

Vita emaljerade urtavlor med romerska siffror. Bl a en innerboett i metall. Boetternas diameter 52 mm vardera.

Slitage. Skador. Repor. Mindre bucklor. Mindre lagning. Anlöpningar. Ett fickur med troligen senare glas samt med spricka. Ej funktionstestade. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK