FICKUR, silver, Joachim Hovenschiöld d ä, Stockholm, (1767-1800).

Vitemaljerad urtavla med arabiska siffror. Boettens diameter 62 mm. Ej tillhörande nyckel och kedja i metall medföljer.

Slitage. Repor. Mindre bucklor. Urtavla med sprickor och skador. Ej fullt genomgången. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK