SPEGEL MED KONSOLBORD, Nordisk Konst Industri, Norrköping, 1900-talets första hälft.

Målad. Skiva av marmor. Skuren dekor. Fasettslipat glas. Spegelns mått ca 112 x 48. Konsolbordets bredd 52. Djup 21. Höjd 78. Total höjd ca 190 cm.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Mindre dekorbortfall.

Utropspris
1 500 SEK