TEGLASHÅLLARE, silver. Oidentifierade stämplar, Moskva 1908-1917. Daterad i gravyren 1917. Vikt ca 197 gram.

Reliefdekor av girlander mm. Hänkel. Graverat monogram och datering 1917. Höjd ca 11 cm.

Slitage.

Utropspris
1 800 SEK