Guilliaume Coustou

(Frankrike, 1677-1746)
Guilliaume Coustou
(Frankrike, 1677-1746)

GUILLIAUME COUSTOU, efter, skulpturer, ett par, patinerad brons, omkring sekelskiftet 1900.

"Marlyhästarna". Höjd ca 49 cm.

Ytslitage. Tyglar lösa, saknar fästen.

Proveniens

Göteborgs Auktionsverk 1998.

Utropspris
15 000 SEK