Allmoge
715617

FAT, 3 st, lergods, allmoge, Skåne, en från Trelleborg daterad 1899

Runda. Glaserat i gult och grönt, dekor av blad. Diameter 28,5-33,5cm.

Slitage. Nagg. Krackelerad glasyr. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK