BESTICKSUPPSÄTTNING, 81 delar, "Rosenholm", silver, 1900-talets andra hälft. Vikt ca 3050 gram.

Matgafflar, sex st, längd 19,5 cm. Förrättsgafflar, sju st, längd 17,5 cm. Bordsgafflar, åtta st, längd 13,5 cm. Matknivar, sex st, längd 22,5 cm. Förrättsknivar, sju st, längd 19,5 cm. Bordsknivar, nio st, längd 16,5 cm. Matskedar, sex st, längd 19,5 cm. Dessertskedar, 12 st, längd 18 cm. Kaffeskedar, 12 st, längd 12 cm. Smörknivar, 4 st. Serveringsgafflar, 3 st, längd 12 cm. Såssked.

Bruksslitage.

Utropspris
15 000 SEK