KONSTIDSKRIFT, XXe Siecle no 11, Paris, 1958.

"Les nouveaux rapports de l'art et de la nature". Innehåller två litografier av Braque och Ernst samt stenciltryck(pochoirs) av Braque, Bazaine och Arp.

Ej fullständigt genomgången. Nött rygg. Slitage. Kantstött/veck.

Utropspris
2 500 SEK