KARTA, kopparstick, 1600-tal.

KARTA, kopparstick, 1600-tal.

"Suecia, Dania, et Norvegia, Regna Europae Septentrionalia. Iuxta Archetypum Andreae Buraei de Boo, Secretary Regy, et Supremi Regni Sueciae Architecti". Bildstorlek 42,5 x 53 cm.

Hål, fläckar, reva, fuktskador. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
300 EUR