SERVISDELAR, 21 st, porslin, "Cumulus", Rut Bryk och Tapio Wirkkala, Rosenthal, Studio-linie. 1900-talets senare del.

6 kaffekoppar med fat, höjd 6 cm
6 mattallrikar, diameter 31 cm
6 assietter, 16 cm
1 kaffekanna, höjd 15 cm
1 marmeladskål, höjd 8,5
1 terrin, höjd 12,5 cm

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 500 SEK