Teak. En utfällbar lucka med bakomvarande hyllinredning i glas samt svart laminat. Bredd 91 cm, djup 28 cm, höjd 56 cm.
Slitage, repor, skador på inredning, borrhål. Invändig belysning ej funktionstestad.