Pekka Piekäinen

(Finland, 1945-2004)
Pekka Piekäinen
(Finland, 1945-2004)

PEKKA PIEKÄINEN, KARAFF SAMT 6 BÄGARE, silver, Auran Kultaseppä Oy, Åbo 1985 och 1990. Tot vikt 405 g.

Karaffens höjd med propp 19 cm. Bägarens höjd 4 cm. Förgylld dekor.

Smärre slitage, små repor. Monogramgravyr.

Hopeaa - Silver : design Pekka Piekäinen (J.A. Tarkiainen Oy 1988), bild på sidan 11.

Utropspris
500 EUR