SPEGEL, rokoko, Stockholmsarbete, 1700-tal.

Förgylld och bronserad. Stockholms hallstämpel. Dekor av rocailler samt meanderbård. Delvis genombrutet krön. Höjd 77, bredd 33 cm.

Slitage, mindre dekor- samt färgbortfall.

Utropspris
15 000 SEK