Sven Gustafson

(Sverige, 1898-1967)
Sven Gustafson
(Sverige, 1898-1967)

SVEN GUSTAFSSON, (Greta Garbos bror), Colorist, nummer 6/26, (F/Z). Baker Beach Books San Francisco.

Förord av Derek Reisfield, boken innehåller bla ett avbildat porträtt av Garbo samt en avbildad målning av hennes hand, egenhändigt signerad av Derek Reisfeld. Rött helklotband.

Smärre slitage.

Derek Reisfield is the grandson of Sven Gustafson and the great nephew of Greta Garbo.

Utropspris
1 500 SEK