Axel Gustav Hertzberg

(Sverige, 1832-1878)
Axel Gustav Hertzberg
(Sverige, 1832-1878)

AXEL GUSTAV HERTZBERG, olja på duk. Signerad och daterad 1868.

Mor med sovande barn. 55x62 cm.

Eftermörknade retuscher. Krackeleringar.

Utropspris
10 000 SEK