STÄMPELKLOCKA, 1900-talets början.

Ekfodral. Medföljande löst fack för stämpelkorten, höjd 84cm. Pendel finns. Höjd 100cm, bredd 43cm.

Slitage. Skador. Fläckar och märken. Facket ej ursprungligen tillhörande. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK