Peter Lely (Pieter van der Faes)

(Holland/England, 1618-1680)
(Holland/England, 1618-1680)

PETER LELY (PIETER VAN DER FAES), hans efterföljd, olja på duk, uppfodrad, osignerad.

Mansporträtt. Möjligen William, earl of Craven (1608-1697). Oval. 75 x 63 cm. Oramad.

Repor. Färgbortfall.

Utropspris
8 000 SEK