Heikki Turunen

(Finland, Född 1937)
Heikki Turunen
(Finland, Född 1937)

HEIKKI TURUNEN, BORDSLAMPA SAMT GOLVLAMPA, Stockmann Orno.

Bordslampans höjd 42 cm. Golvlampans höjd 135 cm. Runda fotplattor och skaft i vitlackerad metall. Naturvita tygskärmar, den ena med Stockmanns logomärke.

Repor, lagningar på målfärgen, smärre ytsmuts. En aning lösa fogar. Tygskärmarna med smärre fläckar och intryckningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR