GRÄDDKANNA, silver, empire, Johan Petter Grönwall, Stockholm 1814. Vikt ca 193 g.

Uppsvängd pip och handtag, dekor av medaljonger med medusaliknande ansikte i relief. Invändigt förgylld. Höjd ca 12 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre bucklor.

Utropspris
4 000 SEK