Rester av målning. Utdragbar. Yttermått ca 187 x 123. Bäddmått ca 174 x 105. Höjd 142 cm.
Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Löst krön. Fästdel till krön saknas. Dekorelement saknas.