MATBORD samt SIDEBOARD, Raasbogårdens snickeri, 1900-talets fjärde kvartal.

Bord med kannelerade ben och hörnfleuroner och pärlstav. Två iläggsskivor. Längd 210 (120+45+45) cm. Sideboard med två lådor i sargen och bemålad dekor. Längd 105, bred 35, höjd 74 cm.

Slitage. Fläckar. Ställvis pigmentbortfall.

Utropspris
4 000 SEK